Rozmowy o bibliotece

Wizyta uczniów klasy IV „d” z SP nr 3 we Włodawie umiliła nam czwartkowy poranek. Uczniowie wraz z panią Małgorzatą Chęć odwiedzili nas 24 listopada.

Kl. IV d SP 3 we Włodawie, 24.11.16 r.

Tematem lekcji bibliotecznej była szeroko pojęta oferta i działalność naszej placówki. Dużym zainteresowaniem naszych gości cieszył się przegląd wyjątkowych woluminów. Uczniowie mieli okazję porównać wygląd, wagę i treść książek. Dźwigali więc najcięższą, podziwiali najstarszą z 1872 roku, zachwycili się najmniejszą, zadumali nad smutną i rozbawili przy wesołej. Dużo emocji wywołały książki dotykowe i dźwiękowe. Atrakcyjny okazał się także wybór gier planszowych i zbiory multimedialne.

Następnie w grupach czwartoklasiści rozwiązywali krzyżówki, które usystematyzowały wiedzę o naszej bibliotece. Niektóre hasła sprowokowały zwiedzanie wystawy zdjęć wyścigowych Przemka Budzyńskiego zlokalizowanej w Galerii „Na Piętrze”, której bohaterem jest Tomasz „Rychu” Rysio. Wiadomości o ekspozycji, w formie ciekawostki uzupełniła pani Małgorzata Chęć, której syn przecierał szlaki motocrossowe w naszym miasteczku.

Miło spędzony czas bardzo szybko nam upłynął, uczniowie obiecali powtórną wizytę w naszej książnicy i dokładne jej zwiedzenie. Zapraszamy serdecznie Uśmiech

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Rozmowy o bibliotece