Sąsiedzkie odwiedziny przedszkolaków

Zima nie straszna naszym najmłodszym gościom! W środowe przedpołudnie, 30 listopada odwiedziły nas czterolatki z Miejskiego Przedszkola nr 1 we Włodawie. Przedszkolaki radośnie wkroczyły do biblioteki pod opieką pań Joanny Studniarskiej, Natalii Solarz oraz Małgorzaty Paluszkiewicz i ochoczo obejrzały wystawę zdjęć wyścigowych Przemka Budzyńskiego, w Galerii „Na Piętrze”.

Przedszkole Miejskie nr 1, 30.11.16 r.

Bohater motocrossowej ekspozycji, Tomasz Rysio i jego motocykl wzbudził zachwyt milusińskich gości. Natomiast trofea i zwycięskie puchary prezentowane w gablotach rozmarzyły czteroletnich chłopców! Po dokładnym obejrzeniu fotografii przeszliśmy do Oddziału dla Dzieci, gdzie maluszki zapoznały się z ofertą czytelniczą. Przygotowane książeczki wywołały wiele radości i entuzjazmu wśród przyszłych Czytelników naszej biblioteki :)

Następnie windą-rakietą, dotarliśmy do Galerii „Na Poddaszu”, gdzie oglądaliśmy naszą piękną planetę z kosmosu. Ziemia w takiej odsłonie wywołała falę skojarzeń wzrokowych i sprowokowała rozmowę o tym, co kto widzi na zdjęciu. Natomiast obrotowa mapa nieba z podświetlonymi elementami wprawiła dzieci w chwilową zadumę...

Na zakończenie spotkania maluszki wręczyły mi prześliczny, własnoręcznie wykonany obrazek, który doskonale prezentuje się na bibliotecznym regale!

Dziękuję za wesołą wizytę i zapraszam w biblioteczne progi jak najczęściej :)

Joanna Orzeszko

zapraszam do obejrzenia zdjęć