Walentynki w bibliotece

Wtorkowe spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie z wychowankami Miejskiego Przedszkola NR 1 upłynęło nam w „ miłosnej atmosferze”. Podobnie jak następnego dnia kiedy gościliśmy przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej Nr 2 we Włodawie.

Spotkanie z przedszkolakami 14 i 15 lutego 2017 r.

To za sprawą Walentynek, które cieszą się coraz większą popularnością wśród najmłodszych. Wszyscy dorośli doskonale zdają sobie sprawę z tego, że już w wieku przedszkolnym dzieci mają swoje sympatie i przeżywają pierwsze zauroczenia miłosne. By w tym szczególnym dniu wszyscy mogli poczuć się wyjątkowo Pani bibliotekarka z radością zorganizowała spotkanie z najmłodszymi czytelnikami, którego celem było zdobycie umiejętności rozpoznania i wyrażania uczuć. Pomocnym w tym względzie okazał się wierszowany utwór literacki, który obrazuje uczucia łączące bliskie sobie osoby.

Zaprezentowane zostały także wybrane pozycje literatury dziecięcej opowiadające o miłości dostępne w wypożyczalni Oddziału dla Dzieci.

Zaś tradycyjne „Walentynki” wykonane własnoręcznie przez naszych miłych Gości z całą pewnością sprawią radość ich bliskim. Mam nadzieję że w równym stopniu jak te, które po przeprowadzonych zajęciach wręczyły mi przedszkolaki.

Drogę powrotną do Przedszkola osłodziły dzieciom lizaki – serduszka.

Na zakończenie spotkania życzyliśmy sobie wzajemnie miłych Walentynek.

Dziękuje Paniom; Annie Stopie i Jolancie Ostapiuk za odwiedziny i miło spędzony czas oraz piękne walentynkowe upominki.

Zapraszamy Wszystkich do jak najczęstszych odwiedzin naszego Oddziału dla Dzieci.

Małgorzata Topolska

Fot. Anna Stopa, Jolanta Ostapiuk, Ola Puś