Kolorowo i wiosennie

Radosną wizytę złożyli nam uczniowie klas podstawowych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, którzy odwiedzili Oddział dla Dzieci we wtorek, 7 marca. Nasi przemili goście przyszli pod opieką nauczycieli w osobach Moniki Skibińskiej, Elżbiety Kondraciuk oraz Aliny Pawelec, natomiast wsparciem służyły panie Elżbieta Panasiuk, Renata Kwaśniewicz i Anna Ruta.

SOSW, 07.03.17 r.

Wizyta przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Najpierw dzieci wysłuchały baśni „Mój przyjaciel Kemushi”, której barwne karty prezentowane w magicznym teatrzyku Kamishibai zaczarowały moich słuchaczy. Następnie zabraliśmy się za kolorowanie postaci głównego bohatera. W krótkim czasie kartki zapełniły się niezwykle barwnymi i fantastycznymi motylami. Wraz z radosnymi rysunkami przyszła do Oddziału wiosna, która od razu wprawiła wszystkich w dobre nastroje.

W bibliotecznym księgozbiorze znajdują się publikacje traktujące o tych delikatnych owadach, co doceniły Amelia i Natalia, które chętnie przejrzały dostępne książki. Uznanie moich gości znalazły również oddziałowe gry planszowe i puzzle.

Na deser nasi goście obejrzeli wystawę „Damy minionych epok” eksponowaną w gablotach Galerii Na Piętrze, wskazując najpiękniejsze według nich postaci.

Na pożegnanie uczniowie deklarowali mi częstsze odwiedziny w biblioteceUśmiech

Dziękuję Wam serdecznie za tę wyjątkową wizytę, zapraszam w biblioteczne progi jak najczęściej!

Joanna Orzeszko

Fot. M. Topolska