Gdzie ta wiosna?

Odział dla Dzieci MBP we Włodawie już od poniedziałkowego poranka (20.03.2017 r.) miał zaszczyt gościć w swych podwojach Przedszkolaków ze SP nr 2 pod op. pani Jolanty Ostapiuk (kl. 0 ”b”).

Wizyta w bibliotece, dzieci z SP2 i PM1, 20 i 22 marca 2017 r.

Dzieci zaszczyciły nas swa obecnością nie bez powodu, otóż budząca się do życia przyroda zainspirowała naszych młodych czytelników do pogłębiania wiedzy na temat procesów zachodzących w przyrodzie o tej porze roku. Niezwykle przydatny w tym względzie okazał się zaprezentowany utwór literacki opiewający zarówno piękno wiosennej przyrody jak i jej mankamenty. Bogato ilustrowana opowieść traktuje również o corocznych rytuałach wiosennych jakimi są wszelkiego rodzaju porządki w domu i ogrodzie. To one poprzedzają pierwsze prace polowe w ogródkach działkowych i gospodarstwach rolnych.

W zdobywaniu wiadomości na temat ciekawostek przyrodniczych przydatny jest dostępny w naszej książnicy zaprezentowany przez bibliotekarza księgozbiór.

Dla utrwalenia zaprezentowanej podczas zajęć wiedzy postanowiliśmy zabrać się do pracy i uwiecznić ulubionego bajkowego bohatera podczas wiosennych porządków.

Wiosenna tematyka jest tak bliska sercu przedszkolaków, że tego samego dnia kolejna grupa z Miejskiego Przedszkola Nr 1 we Włodawie (Grupa Sześciolatków) pod opieką Pani Anny Stopy równie chętnie uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych po czym z wielkim zapałem ruszyła do odwiedzania wystaw prezentowanych w poszczególnych galeriach.

Wyruszyliśmy do Galerii na Poddaszu, gdzie podziwialiśmy wystawę malarską pani Pauliny Góry pod nazwą "Dreams and memories", prezentującą dwanaście obrazów, które przedstawiają świat marzeń i ulotnych wspomnień. Następnie obejrzeliśmy wystawę w Galerii na Piętrze "Damy minionych epok", gdzie w gablotach stoją lale przedstawiające postacie z dzieł literatury pięknej.

Kolejna grupa zafascynowana problematyką wiosenną, odwiedziła naszą bibliotekę w środę (22.03),a była nimi grupa „Małych sówek”, której opiekunem jest pani Renata Kostrzewska ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie

Uroczym przedszkolakom serdecznie dziękuję za odwiedziny i jak zawsze zapraszam do częstych spotkań z książką.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do odwiedzania MBP. Zaś wielbicieli wiosny i jej uroków zachęcamy do wypożyczania zgromadzonej w bibliotece literatury.

Małgorzata Topolska

Fotografowali: J. Orzeszko, J. Ostapiuk, E. Szewczyk

Uczniowie kl. 0 b ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Gdzie ta wiosna?