Wiosenne wierszobranie

Uczniowie klasy 0 „b” wraz z paniami Agnieszką Kapicą i Katarzyną Rozmus-Rymczuk ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie odwiedzili bibliotekę w czwartek, 30 marca. Sześciolatki wyruszyły na spotkanie wiosny i to właśnie w bibliotece ją przywitali.

Wizyta dzieci, SP 3 Włodawa, 30.03.17 r.

Pani Wiosna przynosi nam wiele niespodzianek w postaci kolorowych, delikatnych kwiatków, ptaków, barwnych motyli, brzęczących owadów, świeżutkiej zieleni w nowych listkach i wielu innych miłych podarków przyrody. O niektórych z nich moi dzisiejsi goście usłyszeli podczas wierszowanej opowieści o wiośnie, przedstawionej na kolorowych kartach do teatrzyku Kamishibai.

Podczas spotkań z najmłodszymi czytelnikami zawsze dowiaduję się ciekawych i wielce zaskakujących rzeczy. Dzisiaj na przykład, Zuzia wyznała mi, że dzięcioły żywią się korniszonami :) i kornikami oczywiście. Wiemy już, dlaczego osa bywa zła i o czym marzy gąsienica. Cóż całymi dniami porabia biedronka i czemu mały kurczaczek obudził się taki zdziwiony.

Porozmawialiśmy także o zbliżających się Świętach i przygotowaniach do radosnego czasu, kiedy to zajączek wielkanocny ma tak dużo pracy, że musi chować prezenty do szafy wujka Bartka - Łukasza, który pomaga zapracowanemu zwierzątku dostarczyć upominki na czas.

Pokolorowaliśmy kwiaty i pisanki, przejrzeliśmy książeczki o budzącej się do życia przyrodzie i porozmawialiśmy o tym, jak bardzo przyroda potrzebna jest nam, ludziom do życia.

Sześciolatki obiecały powrócić do biblioteki niebawem, a ja dziękując za odwiedziny zapraszam do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

Joanna Orzeszko

Zapraszamy do oglądania zdjęć