Bez wody, ani rusz

Dnia 28 marca (wtorek), gościliśmy w naszej bibliotece dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1, grupę sześciolatków wraz z ich opiekunem, panią Agnieszka Matczuk.

Przedszkole Miejskie nr 1, 28.03.17 r.

Tym razem postanowiliśmy uczcić Światowy Dzień Wody, który obchodzimy w miesiącu marcu by przypomnieć naszym przedszkolakom, że wodę trzeba szanować.

Podczas naszego spotkania, zaprezentowano dzieciom księgozbiór jaki posiadamy w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Oddział dla Dzieci traktujący o tym zagadnieniu.

Następnie wspólnie wysłuchaliśmy historii o niezwykłej rybce.

Zajęcia miały na celu pogłębić wiedzę na temat znaczenia wody na naszej planecie oraz rozbudzić potrzebę codziennego głośnego czytania.

Dalszą część naszego spotkania spędziliśmy próbując swych sił podczas zabawy ruchowo-zręcznościowej symulującej zawody wędkarskie, która okazała się hitem ostatnich tygodni.

Wychodząc z biblioteki udaliśmy się do Galerii na Poddaszu, gdzie mogliśmy podziwiać wystawę malarską pani Pauliny Góry pod nazwą "Dreams and memories", prezentującą dwanaście obrazów, które przedstawiają świat marzeń i ulotnych wspomnień. Obejrzeliśmy także wystawę w Galerii na Piętrze "Damy minionych epok", gdzie wyeksponowane w gablotach stoją lale przedstawiające postacie z dzieł literatury pięknej.

Rozbawione przedszkolaki żegnając się ze mną obiecały rychło powtórzyć wizytę.

Wszystkie grupy wyrażające chęć skorzystania z lekcji bibliotecznych zawsze serdecznie zapraszamy.

Małgorzata Topolska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Bez wody, ani rusz