Spotkanie z kurczaczkiem

W dniu 05 kwietnia, po raz pierwszy gościliśmy w swych progach grupę Biedronek z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie pod opieką pań; Marzeny Sugier, Klaudii Kwiatoń, Stanisławy Kuczyńskiej.

Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie, 05.04.17 r.

Dzieci dowiedziały się w jakim celu powstała biblioteka i o idei propagowania czytelnictwa, która jej przyświeca. Goście wyrazili chęć wstąpienia w szeregi naszych czytelników.

Korzystając z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych porozmawialiśmy o tradycjach i obrzędach im towarzyszących.
Dzieci wysłuchały wielkanocnego opowiadania oraz obejrzały inne książki o tematyce świątecznej dostępne w naszej książnicy.

Dalsza część zajęć wypełniła przedszkolakom praca nad kolorowaniem rysunku, przedstawiającego symbole wiosennych świat czyli kurczaczka i zajączka na tle wielkanocnej święconki.

Po słodkim poczęstunku rozstałam się z przedszkolakami, które pośpieszyły na lekcję języka angielskiego.

Dziękuję za odwiedziny i jak zawsze serdecznie zapraszam ponownie.

Małgorzata Topolska

Fotografowali: Klaudia Kwiatoń, Małgorzata Topolska