Żywe dyskusje kwietniowego spotkania (8.04.2017) toczyły się wokół ulubionych tytułów i tych lektur, które okazały się dla klubowiczów największymi rozczarowaniami.

Spotkanie młodzieżowego DKK, 08.04.17 r.

Ustaliliśmy jakie elementy są najważniejsze w książce i co powinno je charakteryzować. I tak na przykład niektórzy uważają, że bohaterowie ich ulubionych książek powinni posiadać cechy zwykłego nastolatka, bo z taką postacią jest się łatwiej utożsamiać. Z kolei inni wolą czytać o przygodach postaci o nadprzyrodzonych zdolnościach, które nie korzystają z tak przyziemnych czynności jak prysznic czy jedzenie. Dobrze, jest też, kiedy protagonistę określić mianem „przystojnego”.

Spotkanie młodzieżowego DKK, 08.04.17 r.

Wartka i żywiołowa akcja, to cecha, co do której wszyscy byliśmy zgodni. Jednak zakończenie okazało się bardziej skomplikowaną kwestią – takie, które zamyka wszystkie wątki, czy takie, które pozwala na kontynuowanie historii w kolejnych tomach... Wulgaryzmy? Zdarzają się, ale nie lubimy kiedy są nadużywane. Moderator nie miał tym razem zbyt wiele pracy - rozmowa toczyła się samoistnie i nieprzerwanie przez ponad 1,5 godziny. W drugiej części spotkania omówiliśmy pokrótce Debatę Oksfordzką, w której Klubowicze wezmą udział już niebawem.

Urszula Panasiuk

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci O tym, co w książkach lubimy i o ty, co nas w nich czasem denerwuje – kwietniowe spotkanie młodzieżowego DKK