Wielkanoc w bibliotece cztero i sześciolatków

W dniach 06 kwietnia gościliśmy w naszej bibliotece dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 pod opieką pań; Iwony Osińskiej i Bożeny Gierady oraz 07 kwietnia przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej nr 2 „Małe Sówki” pod opieką pani Renaty Kostrzewskiej.

Wizyta w bibliotece, dzieci z PM1 i SP2, 06 i 07 kwietnia 2017 r.

Z uwagi na fakt zbliżających się wielkimi krokami Świąt, zaprezentowałam naszym miłym gościom księgozbiór traktujący o tej tematyce, by mogli wczuć się w nastrój przedświąteczny.

Następnie przeczytałam dzieciom opowieść o zwyczajach wielkanocnych. Po jej wysłuchaniu przypomnieliśmy sobie z czego są wykonane palmy wielkanocne oraz jakie obrzędy wiążą się z tradycją świecenia palm.

Wspólnie rozmawialiśmy na temat technik zdobienia jaj w naszych domach. Pomocne w tym względzie okazały się przygotowane wcześniej przeze mnie pisanki, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Wymieniliśmy produkty, które obowiązkowo muszą znaleźć się w naszych koszyczkach.

Następnie dzieci opowiadały z uśmiechem na twarzy o prezentach, które zostawia im wielkanocny zajączek, a także o Lanym Poniedziałku.

Czterolatki z Miejskiego Przedszkola nr 1 podarowały mi wykonaną przez nich wielokolorową wydmuszkę w ślicznym zielonym koszyczku.

Natomiast grupa Małych Sówek w podziękowaniu za poprowadzone zajęcia zatańczyła i zaśpiewała wraz ze swoją panią, Renatą Kostrzewską piękną piosenkę robiąc mi tym ogromną przyjemność.

Zajęcia zakończyliśmy życząc sobie wzajemnie zdrowych, wesołych świąt.

Serdecznie dziękuję za odwiedziny i jak zawsze zapraszam do jak najczęstszego korzystania z naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1