Opowieści wielkanocnego kurczaczka

Dnia 10 kwietnia odwiedziła nas grupa przedszkolna z Miejskiego Przedszkola nr 1 we Włodawie pod opieką pań; Iwony Danielczuk oraz Joanny Bondarczuk.

Wizyta w bibliotece, dzieci z PM1, 10 kwietnia 2017 r.

Podczas zajęć przeczytaliśmy zabawną opowieść o przygodach niesfornego kurczaczka, który podpatrywał w domu swej gospodyni wielkanocne przygotowania.

Ta historia zachęciła naszych małych gości do rozmów na temat smakołyków przygotowywanych przez ich bliskich na zbliżające się święta. Dzieci zapewniały, że na ich stołach nie zabraknie; jajek, pieczonej szynki, babki, mazurka, sernika... oraz innych pyszności.

Później zwiedziliśmy nową wystawę malarską pani Bożeny Kozak znajdującą się w Galerii na Poddaszu. Dzieciom bardzo podobały się ikony malowane na szkle, dlatego postanowiliśmy na ich tle zrobić sobie pamiątkową fotografię.

Dzieci sprawiły mi ogromną niespodziankę, wiedząc o wizycie w bibliotece postanowiły własnoręcznie wykonać „drzewko szczęścia” z kolorowych paciorków za które serdecznie dziękuję.

Na zakończenie wzajemnie życzyliśmy sobie zdrowych, pogodnych Świąt.

Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas w Waszym towarzystwie i zapraszam do korzystania z naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Opowieści wielkanocnego kurczaczka