Gościnnie w Hańsku

Ciepłe przyjęcie zaserwowali mi uczestnicy VI Nocy z Andersenem w Hańsku, na którą dostałam zaproszenie od pani Agnieszki Wróbel, bibliotekarza Biblioteki Publicznej Gminy Hańsk.

BPG Hańsk, VI Noc z Andersenem, 21-22.04.2017 r.

Hasłem tej edycji było „Śpiewać każdy może”, jednak wspaniałomyślnie oszczędziłam uczestnikom swoich popisów wokalnychPuszcza oczko

Na tę okazję natomiast przygotowałam bajkę „Śpiew smerfa” autorstwa Pierra Culliforda, pseudonim Peyo. Przygody niebieskich, sympatycznych postaci dobrze wpisały się w temat spotkania.

Młoda widownia zasłuchana w opowieść o japońskim teatrze Kamishibai, pozwoliła mi przedstawić jeszcze jedną opowieść, wymalowaną na barwnych kartach. „Lew w Paryżu” sprowokował ciekawe rozmowy o naszych codziennych bolączkach, mniejszych i większych strachach, z którymi radzimy sobie każdego dnia. I podobnie jak Lew z bajki, my również próbujemy odnaleźć swoje miejsce na ziemi.

Tego, wymarzonego miejsca wspólnie sobie życzyliśmy na pożegnanieUśmiech

Dziękuję za zaproszenie i ciepłe przyjęcieUśmiech

Joanna Orzeszko

Fot. T. Orzeszko