Dzień Strażaka w bibliotece

Dnia 04 maja gościliśmy w progach Miejskiej Biblioteki Publicznej- Oddział dla Dzieci uczniów z klasy I „b”, Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie pod opieką pani Joanny Wójtowicz.

Wizyta w bibliotece, SP 2, 04.05.2017 r.

Tego dnia strażacy obchodzą swoje święto, o czym doskonale wiedzieli moi mili goście.

Przeczytaliśmy fragmenty książki „Jak Wojtek został strażakiem”. W dalszej części zajęć dyskutowaliśmy o trudach, niebezpieczeństwie i wymaganiach jakie stawiane są przed kandydatami do służby Straży Pożarnej. W związku z tym, że temat zainteresował naszych gości zaprezentowałam uczniom książki dostępne w naszej bibliotece opatrzone ciekawymi ilustracjami, oraz niezwykłą książkę przestrzenno-dźwiękową, której mechanizm wydaje dźwięki przypominającą syrenę strażacką. Korzystając z okazji przypomnieliśmy sobie jak unikać sytuacji które mogły by wywołać pożar, oraz jak zachować się w razie niebezpieczeństwa pożaru. Na koniec każdy z uczestników zajęć dostał krótką instrukcję przeciwpożarową.

Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i jak zawsze zapraszam do naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Dzień Strażaka w bibliotece