Wystawa przyrodnicza w ogródku bibliotecznym

Uprzedzając święto ptaków wędrownych, przypadające na 13 maja postanowiliśmy zorganizować w naszym ogródku bibliotecznym wystawę. Jej głównymi bohaterami są ptaki występujące na terenie naszego kraju. Towarzyszą im również owady oraz zwierzęta leśne.

Ogródek SMO

Pomysł zorganizowania wystawy wymusiło spóźnienie wiosny, najbardziej lubianej pory roku. Wtedy to słabiej słychać krakanie wron, w którego miejsce pojawia się świergot ptaków.

Na niebie zaobserwować można klucze gęsi, które przylatują do nas najwcześniej bo już w lutym a odlatują dopiero w listopadzie. Tradycyjnie wyczekujemy przylotu bocianów, które goszczą u nas tylko po to by wychować swoje młode.

Uroków wiosny dopełniają ptasie trele, których autorzy również widnieją na planszach. A jeśli do tego dodamy budzące się ze snu zimowego zwierzęta, oraz wszelkiego rodzaju owady to prawie czujemy już wiosnę.

Wszystkie te wiosenne cuda możemy podziwiać dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Włodawa. Serdecznie dziękujemy panu Nadleśniczemu Andrzejowi Kozakowi za udostępnienie edukacyjnych plansz wystawienniczych. Komendantowi Straży Leśnej Nadleśnictwa Włodawa panu Włodzimierzowi Czeżykowi, znawcy rodzimej przyrody dziękujemy za pomoc merytoryczną przy instalacji wystawy i deklarację poprowadzenia przyrodniczych lekcjach bibliotecznych.

Serdecznie zapraszamy naszych czytelników do zapoznania się z wystawą. Ekspozycja będzie dostępna w „Galerii w Ogródku” do końca maja.

Małgorzata Topolska

Zapraszamy do obejrzenia