Bezpiecznie podczas majówki

W poniedziałek 15 maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie, klasa III „c”, odwiedzili naszą bibliotekę wraz ze swoją wychowawczynią panią Renatą Łukaniuk- Pawelec.

Wizyta w bibliotece, dzieci z SP2, 15.05.17 r.

Podczas zajęć rozmawialiśmy o niebezpieczeństwach na które narażeni są ludzie odpoczywający podczas majówek. Tym bardziej, że pogoda nareszcie dopisuje i zachęca by jak najdłużej spędzać wspólnie czas na świeżym powietrzu. Aby odpoczynek był udany należy przyjąć odpowiedzialną postawę względem środowiska. Zważywszy, że ogień z ognisk i grilla stanowi największe zagrożenie, przypomnieliśmy sobie przepisy przeciwpożarowe i zasady bezpiecznego grillowania. Uczestnicy zajęć mile zaskoczyli mnie swą rozległą wiedza na ten temat. Składam ukłony w stronę wychowawczyni i rodziców, którzy tę wiedzę dzieciom przekazali i stanowią wzór do naśladowania naszym młodym czytelnikom. Podczas zajęć jak zawsze ruszyła w ruch literatura fachowa, ciekawe rekwizyty, oraz pomoce dydaktyczne. Następnie zwiedziliśmy wystawę w „Galerii na Piętrze” gdzie mogliśmy wspólnie obejrzeć pokonkursową wystawę wyróżnionych i nagrodzonych w XVII Powiatowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej prac zatytułowaną „Błękitu przestrzenie”.

Wszystko razem złożyło się na niezapomniane zajęcia, które upłynęły w pełnej humoru atmosferze.

Były zapowiedzią przyszłych spotkań, na które serdecznie zapraszam.

Małgorzata Topolska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Bezpiecznie podczas majówki