Kosmiczna Kosmowska Barbara w bibliotece we Włodawie!

Spotkania autorskie organizowane w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki wpisały się już w nasze tradycje biblioteczne. Koordynatorki DKK z Biblioteki Wojewódzkiej rozpieszczają naszych Czytelników zapraszając do nas coraz to sympatyczniejsze postaci. Po między innymi Grażynie Lutosławskiej, Jolancie Madejek, czy Grzegorzu Kasdepke przyszła kolej na Barbarę Kosmowską, która odwiedziła nas w poniedziałek 15 maja 2017 r.

Spotkanie z Barbarą Kosmowską, 15.05.2017 r.

Pani Barbara to postać o osobowości i zainteresowaniach barwnych jak jej stroje i pasji ognistej jak jej włosy! Nie tylko pisarka potrafiąca swoją twórczością urzec zarówno najmłodszych jak i dorosłych czytelników... ale także literaturoznawca, matka dwóch córek, miłośniczka zwierząt. Pani Barbara to kobieta, która nie boi się trudnych tematów – choroba, utrata bliskich, wczesna ciąża, to motywy charakterystyczne dla jej książek. Motywy, które pozwalają czytelnikowi skonfrontować się ze swoimi doświadczeniami i uczuciami w kwestiach, które tak często zaskakują nas w życiu.

Pani Barbara to osoba niesamowitej uważności na otaczający ją świat i ludzi, której szerokie horyzonty i elokwencja pozwalają jej dotrzeć z silnym przesłaniem również do młodych fanek jej pisarstwa, obalając stereotypy dotyczące kobiet i wskazując im, że dziewczynki mają swoją wartość i mogą pokierować swoim życiem w dowolny sposób.

Żałujemy tylko, ze tak szybko musieliśmy oddać naszego gościa fanom z innych bibliotek. Trasa spotkań z Klubowiczami była tego dnia bardzo napięta. Następnym razem rezerwujemy sobie cały dzień! Bo oczywiście na spotkanie z taką energią zawsze czekamy z ogromną niecierpliwością!

Drodzy Czytelnicy, zanim zaproszę Was do obejrzenia relacji fotograficznej ze spotkania, chciałabym gorąco podziękować za współpracę w jego realizacji Joannie Orzeszko!

Asiu kwiatki dla Ciebie.

Kwiaty

Urszula Panasiuk

DKK

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Kosmiczna Kosmowska Barbara w bibliotece we Włodawie!