„Emocje dziecka w obiektywie”

30 maja bardzo wesoło i uroczyście rozpoczęliśmy wtorkowy dzień. Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie zorganizował wspólnie z Miejskim Przedszkolem Nr 1 we Włodawie wystawę fotograficzną noszącą nazwę: „Emocje dziecka w obiektywie”.

Przedszkole Miejskie nr 1, 30.05.2017 r.

Temat wystawy podsumowuje cały rok szkolny 2016/2017 pracy Przedszkola, którego hasło brzmiało: „Nasze emocje i uczucia”. Celem realizowanym podczas różnorodnych zajęć i zabaw, było w tym czasie wspomaganie rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci we wszelkich sferach działalności, ze szczególnym uwzględnieniem dziecięcych form plastycznych. Uczestnicy programu dyskutując o emocjach uczyli się budowania empatii, tolerancji szacunku do innych osób. Przedszkolaki dowiedziały się jak można wyrażać przeżywane emocje, które trzeba pielęgnować, a nad którymi panować.

Fotografie zamieszczone na wystawie przedstawiają utrwalone emocje dzieci. Szczególne wyrazy uznania należą się autorom zamieszczonych prac czyli Rodzicom, którzy uwiecznili w kadrze te jakże ulotne chwile. Już dziś zamieszczone prace dostarczają zwiedzającym wiele refleksji i wzruszeń. Prawdziwym skarbem rodzinnym staną się jednak dopiero po latach...

Naszych miłych gości na otwarciu wystawy przywitał Dyrektor MBP we Włodawie Pan Jacek Żurawski. W wydarzeniu uczestniczyli: Pani Dyrektor Jolanta Darnia, Panie przedszkolanki: Agnieszka Matczuk i Iwona Danielczuk oraz dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1, Pani Dyrektor Jolanta Karpiuk z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego i Pan Rafał Rędziniak z Niepublicznego Żłobka „Promyczek”.

Następnie przedszkolaki zaśpiewały przygotowaną specjalnie na tę okoliczność piosenkę „Kiedy jesteś smutny”. Wykonanie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Serdecznie zapraszamy naszych czytelników do odwiedzania wystawy. Ekspozycja będzie dostępna w „ Oddziale dla Dzieci” do 16 czerwca.

Małgorzata Topolska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci „Emocje dziecka w obiektywie”