Opowieści o lesie

We wtorek 30 maja gościliśmy w progach naszej biblioteki Panią Aleksandrę Chwalczuk z Nadleśnictwa Włodawa, która opowiedziała dzieciom z Miejskiego Przedszkola nr 1 pod opieką Pań; Agnieszki Matczuk i Iwony Danielczuk o tym co się kryje w lesie.

Przedszkole Miejskie nr 1, 30.05.2017 r.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania bajeczki, której jednym z bohaterów jest mieszkaniec lasu czyli wilk. Rozgorzała dyskusja na temat prawdziwych cech wilka. Wspólnie doszliśmy do porozumienia, że dzikie zwierzęta w gruncie rzeczy wcale nie są takie złe. Poszczególne cechy zwierzętom przypisała natura.

Pani Aleksandra Chwalczuk w bardzo ciekawy, a przy tym przystępny dla milusińskich sposób przedstawiła przy pomocy prezentacji warstwową budowę lasu. Opowiedziała także dzieciom o leśnym ekosystemie, zwyczajach organizmów w nim występujących. Dzieci zaciekawione tym tematem zadawały Pani Aleksandrze mnóstwo pytań zarówno z dziedziny fauny jak i flory.

Kiedy ciekawość przedszkolaków została zaspokojona wyruszyliśmy wraz z dziećmi do ogródka, gdzie mogły zobaczyć „Wystawę przyrodniczą w ogródku bibliotecznym”, a Pani Aleksandra opowiedziała im mnóstwo ciekawostek z nią związanych.

Serdecznie dziękujemy Pani Aleksandrze Chwalczuk za przyjęte zaproszenie oraz profesjonalne wystąpienie. Zapraszamy do dalszej współpracy.

Przedszkolakom dziękuję za odwiedziny.

Małgorzata Topolska

Fot. I. Danielczuk i M. Topolska