Wakacyjne nastroje biblioteczne

W czwartek, 8 czerwca odwiedzili nas podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego im. Ks. Jana Twardowskiego we Włodawie.

SOSW, 08.07.17 r.

Uczniowie III klasy Przysposabiającej do Pracy przyszli do bibliotecznego ogródka pod opieką pań Małgorzaty Gąszcz i Moniki Skibińskiej.

Z racji ubiegłotygodniowej rocznicy urodzin patrona szkoły moich gości, przygotowałam wybrany dorobek literacki ks. Jana Twardowskiego, dostępny w Oddziale dla Dzieci. Przeglądając książki porozmawialiśmy sobie o twórczości niezwykłego człowieka i poety. Tematyka przyrodnicza wierszy sprowokowała rozmowy o naszych ukochanych pupilach, futrzastych domownikach.
Natomiast podczas zwiedzania wystawy przyrodniczej eksponowanej w gablotach Letniej Galerii SMO, dyskutowaliśmy o zwyczajach leśnych zwierzątek, ptaków żyjących w mieście i poza nim. Przypomnieliśmy sobie przy tej okazji kilka wierszy poznanych w dzieciństwie. Kamil deklamował ich fragmenty (m.in. „Zoo”, „Sójka” J. Brzechwy). Próbowaliśmy też naśladować dźwięki niektórych ptaków, zdecydowanie najlepiej wszystkim wyszło gruchanie Uśmiech

Aleksandra przeczytała nam informację o sympatycznych, leśnych rudzielcach Uśmiech Natomiast Rafał i Mateusz ochoczo dyskutowali o preferencjach żywieniowych kun i łasic!

Dziękując za tę sympatyczną wizytę raz jeszcze życzę Wam udanych wakacji i do zobaczenia w nowym roku szkolnym Uśmiech

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wakacyjne nastroje biblioteczne