Rysunkowe universa – wernisaż prac Klaudii Pakuły

Hol na pierwszym piętrze naszej biblioteki zakomponowany w haśle SŁOWO-MUZYKA-OBRAZ to miejsce idealne do spotkań z młodymi talentami. Te trzy słowa pięknie przywołały do życia przedstawicielki włodawskiej młodzieży. Które? O tym opowiemy Wam za chwilę... Zacznijmy od bohaterki środowego poranka (27.09.2017 r.), której talent plastyczny i miłość do rysunku stały się mocą sprawczą dla wspólnego spotkania - Klaudii Pakuły.

Klaudia Pakuła - Od kreski do koloru - 27.09.17 r.

Klaudia to uczennica drugiej klasy Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie. Mieszka w Korolówce wraz ze swoim zwierzyńcem - psami i królikami. Oprócz dbania o zwierzaki i nauki, zawsze znajduje czas na rysunek. Pierwsze próby podejmowała wykorzystując kredki. Teraz eksperymentując z nowymi stylami i formami odważniej sięga po profesjonalne narzędzia – cienkopisy, promakery czy papier o dużej gramaturze. Pomysły i materiał do ćwiczeń czerpie z Internetu i książek. Podczas krótkiej rozmowy bardzo wyraźnie podkreśliła rolę tutoriali zamieszczanych przez rysowników na kanale You Tube. Klaudia nie tylko rysuje postaci, ale tworzy też fabułę w której mogą one zaistnieć w pełniejszym wymiarze. Jak twierdzi, rysunek to bardziej pasja, niż sposób na życie, ale kto wie, co wydarzy się za kilka lat...

Bardzo ciepło o Klaudii wypowiedziała się jej wychowawczyni Pani Dorota Kieloch, która szczerze przyznała, ze nie do końca zdawała sobie sprawę w roli rysunku w swojej podopiecznej. Rodzice, Beata i Paweł nie żałowali ciepłych słów, nie kryli też wzruszenia i drobnego niepokoju o proporcję godzin poświęcanych przez ich córkę na rozwój swoich zainteresowań a tych przeznaczonych na realizację szkolnych obowiązków.

Koleżanki z klasy Klaudii pod czujnym okiem Pani Doroty przygotowały jej słowno-muzyczną dedykację. Natalia Rabczewska wyrecytowała wiersz „Barwy" Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Oliwia Chomontowska zaśpiewała utwór „Wspinaczka" a Kamila Karub zagrała na gitarze i zaśpiewała „Riptide" po czym wspólnie wykonały ostatnią piosenkę pod tytułem „Miasto". Na koniec każdy mógł spróbować słodkiego poczęstunku ufundowanego przez Radę Rodziców Publicznego gimnazjum nr 2 oraz szarlotki autorstwa mamy artystki.

Inicjatorką spotkania była nasza biblioteczna koleżanka Ewa Szewczyk, prywatnie ciocia artystki. Wystawę zaaranżowała natomiast Asia Orzeszko, która podzieliła się słowami uznania ze strony kolegów gimnazjalistów Klaudii, które zasłyszała podczas pracy.

Do oglądania ekspozycji zapraszamy codziennie w godzinach pracy biblioteki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Urszula Panasiuk

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Rysunkowe universa – wernisaż prac Klaudii Pakuły