Październikowe dyskusje w młodzieżowych DKK

Podczas październikowego spotkania Młodzieżowego DKK (21 października 2017 r.) uczestniczki zmierzyły się ze stworzeniem własnych utworów literackich, dla których inspiracją była gra Story Cubes.

DKK, 21.10.17 r.

Story Cubes to dziewięć ładnie wykonanych sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji. Po trzy rzuty zestawami kostek pozwoliły stworzyć wstęp, rozwinięcie i zakończenie dla dwóch historii, które zostały dodatkowo zilustrowane... Ze względu na niesamowitą moc pomysłów, ograniczoną nieubłaganym czasem, prace nad ostatnimi szlifami przebiegać będą podczas kolejnego spotkania Klubu, po którym podzielimy się z Wami, drodzy Czytelnicy, ostatecznymi rezultatami.

Jako moderator Młodzieżowego DKK, chciałabym jeszcze raz podziękować wszystkim obecnym osobom za przemiłą imieninową niespodziankę... Zapewniam Was, że popłakałam się ze szczerego wzruszenia, a nie dlatego, że portret mi się nie spodobał!
Ściskam Was mocno jeszcze raz!

Ula Panasiuk

W tym samym czasie, w Oddziale dla Dzieci trwała bardzo głośna dyskusja wśród młodszych klubowiczów. W pierwszej części spotkania przejrzeliśmy klubowe książki, wymieniliśmy opinie na temat literatury dziecięcej i młodzieżowej.

DKK dla dzieci, 21.10.17 r.

Bardzo spodobały nam się kultowe albumy o miastach świata, wydawnictwa Dwie Siostry. Książki „Oto jest Nowy Jork", „Oto jest Monachium" oraz „Oto jest Paryż" w sekundę teleportowały nas w te piękne miasta. Ekspresem zwiedziliśmy najciekawsze miejsca z Aleksem, który doskonale odnalazł się w roli przewodnika :)
„Tłumacz rzeczy" to kolejna książka, która wzbudziła nasze zaciekawienie. Autor Munroe Randall, używa zaledwie tysiąca słów, by opisać prostym językiem bardziej lub mniej skomplikowane rzeczy. Pomiędzy innymi oryginalnymi publikacjami, klubowicze wypatrzyli „Przewodnik po Baśnioborze"... jak łatwo się domyśleć dalsza część zajęć dotyczyła tej właśnie magicznej krainy :) Młodzież czym prędzej przystąpiła do pracy nad rozpoczętą trzy spotkania temu (!) kontynuacją książki. Przypomnę, że Baśniobór opanowały Pokemony... i rosną w siłę. Moderator łapał się za głowę podsłuchując klubowiczów kreujących dalsze losy mieszkańców fantastycznej krainy. Niebawem udostępnimy efekty pracy literackiej.
Mimo, iż czas upłynął nam bardzo szybko, klubowicze wygospodarowali chwilę na rundę kalamburów... oczywiście z książką Grzegorza Kasdepke „Co to znaczy".
Dziękuję za wspólnie spędzony, wesoły czas :)

Asia Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Październikowe dyskusje w młodzieżowych DKK