Magiczna książka z wizytą w grupie Krasnoludków

Ostatni tydzień października rozpoczął się wesołą wizytą w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym. W poniedziałek, 30 października miałam przyjemność gościć w grupie Krasnoludków, które wraz z wychowawczynią, panią Renatą Torbicz zaprosiły mnie na zajęcia o książce w ramach programu własnego z zakresu edukacji czytelniczej dla dzieci w wieku przedszkolnym "Czytajki nie z tej bajki" (autorstwa Renaty Torbicz).

Miejskie Przedszkole Integracyjne, 30.10.17 r.

Przedszkolaczki doskonale wiedzą, jak obchodzić się z książką, która lubi czyste rączki i delikatne traktowanie kartek :)

Podczas zabawy „żywa książka" poznaliśmy szczegóły budowy tego wyjątkowego dzieła. Czterolatki świetnie odgrywały role składowych części bohaterki dnia – książki. Ożywione kartki z treścią oraz barwne ilustracje dały się zamknąć okładce, która dzielnie objęła wszystkie rozbrykane stronice :)

Dzieci dowiedziały się także, jak ważną rolę pełni zakładka do książki. Ten pożyteczny drobiazg spróbujemy stworzyć podczas rewizyty przedszkolaczków w bibliotece.
Przy kolejnej zabawie poznaliśmy bohaterów ulubionych bajek milusińskich Krasnoludków. Każde dziecko zamieniło się na kilka minut w ukochaną książkę.
Na koniec spotkania zmierzyliśmy się z zagadkami. Niekwestionowanym mistrzem znajomości bajkowych bohaterów okazał się Wiktor :)

Dziękuję za miłe przyjęcie w przedszkolu i do zobaczenia wkrótce!

Joanna Orzeszko

Fot. R. Torbicz, J. Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Magiczna książka z wizytą w grupie Krasnoludków