Jesienne dyskusje w młodzieżowych DKK

Listopadowe dyskusje o książkach w młodzieżowych DKK tym razem odbyły się w drodze. W sobotę, 11 listopada przystrojeni w biało-czerwone kotyliony wyruszyliśmy w podróż do Filharmonii Lubelskiej na koncert „A to Polska właśnie!".

DKK młodzieżowe, 11.111.17 r.

Na widowisko złożyły się polskie tańce narodowe: polonez, mazur, krakowiak, kujawiak z oberkiem, a także pieśni patriotyczne w opracowaniu i wykonaniu znanego i cenionego Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej. Piękne kostiumy, kunsztowny taniec oraz znakomicie wykonane pieśni oprawione były komentarzem historycznym, który dopełnił przedstawienia.
Wyjazd odbył się w ramach Projektu "A to Polska właśnie... kampania edukacyjna z udziałem niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z powiatu włodawskiego" dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021. Program Dotacyjny "Niepodległa" koordynowany przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Lepsze Jutro" we Włodawie przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną we Włodawie oraz Gminą Miejską Włodawa.
Uczestniczyliśmy w lubelskich uroczystościach z okazji Święta Niepodległości. Ogromne zainteresowanie wzbudziła defilada wojsk polskich. Jednak największe poruszenie wywołał przejazd samochodów bojowych, które mogliśmy także obejrzeć „od środka". Na błoniach, nieopodal Zamku lubelskiego podziwialiśmy pokaz jazdy ułańskiej, mogliśmy porozmawiać z żołnierzami i pogłaskać piękne wierzchowce.
Po pełnych wrażeń wydarzeniach udaliśmy się na przechadzkę po urokliwych zakątkach Lublina, o których ciekawie opowiedziała nam pani Elżbieta Nowicka - Różycka, przewodnik turystyczny.
Dziękujemy za wspólne świętowanie lubelskiej odsłony Dnia Niepodległości!

Joanna Orzeszko
Urszula Panasiuk