Listopadowe lekcje biblioteczne

W tym miesiącu Oddział dla Dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie gościł wielokrotnie naszych najmłodszych włodawskich czytelników.

Zwiedzanie biblioteki,

W poniedziałek, 13 listopada przybyły dzieci z kl 0 „b" ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie pod opieką pani Jolanty Ostapiuk. Podczas zajęć przedstawiliśmy problematykę koleżeńskiej postawy w grupie rówieśniczej.
Temat rozważań najlepiej zobrazowała książka znajdująca się w Oddziale dla Dzieci „Franklin czyta kolegom", którą serdecznie polecamy wszystkim młodym czytelnikom.
Lekcja biblioteczna rozbudziła chęć wyszukiwania równie interesujących książek zgromadzonych w Oddziale dla Dzieci. Poszukiwania okazały się na tyle owocne, że nasi młodzi goście zapowiedzieli częste odwiedziny.

W czwartek, 16 listopada gościłam grupę przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 1 we Włodawie pod opieką pań: Agnieszki Matczuk i Joanny Bondarczuk.
Zaś 20 listopada, uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z klasy III „c" pod opieką pani Lidii Małyszczak.
Uczestnicy zajęć wysłuchali jesiennej bajki o jabłku i podyskutowali o sprawiedliwości. Wizytę zakończono zwiedzaniem wystawy, znajdującej się w „Galerii na Poddaszu" pt. „Ja też potrafię", którą zorganizowała pani Urszula Panasiuk.

Zachęcamy serdecznie do odwiedzania naszej biblioteki. Oferujemy bogaty księgozbiór obfitujący w ciekawe nowości książkowe oraz liczne wydarzenia kulturalno-oświatowe.

Małgorzata Topolska

Fotografowały: Jolanta Ostapiuk, Joanna Bondarczuk, Joanna Orzeszko, Małgorzata Topolska.

Uczniowie kl. 0 „b" ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 we Włodawie