W bibliotece radośnie jest!

Przekonały się o tym sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 2 we Włodawie. Grupa Misie wraz z wychowawczynią, panią Dorotą Winiarczyk odwiedziły Oddział dla Dzieci w środę, 22 listopada.

Wizyta w bibliotece, PM 2, 22.11.17 r.

Mili goście z dużą uwagą przyglądali się wyjątkowym książkom, które przygotowałam specjalnie na tę wizytę. Sześciolatki mogły udźwignąć wiedzę zamkniętą w najcięższej książce będącej w naszych zbiorach, zauroczyły się najmniejszą książeczką i zadumały nad najstarszą. Zaś najdłuższa po rozłożeniu wywołała radosne zdziwienie.

Gdy dzieci nacieszyły oczy różnorodnością barwnych wydawnictw i wymieniły swoje spostrzeżenia na ich temat, rozpoczęliśmy drugą część spotkania. Warsztaty origami, podczas których powstały zakładki do ulubionych książeczek, wywołały falę kreatywności dzieci. Zakładkowe potworki i zębate stworki bardzo szybko opanowały Oddział dla Dzieci.
Przedszkolaki jednogłośnie uznały, że muszą dołączyć do grona czytelników i użytkowników naszej biblioteki, bo „tu jest tak fajnie i radośnie!"
Dziękuję za miłe spotkanie pełne ciekawych rozmów. Zapraszamy w biblioteczne progi jak najczęściej!

Joanna Orzeszko

Fot. E. Pietrzak, J. Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci W bibliotece radośnie jest!