Grupa „Krasnoludki" z rewizytą w bibliotece

Dokładnie miesiąc po mojej wizycie w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym z rewizytą do biblioteki przybyły Krasnoludki pod opieką pań Renaty Torbicz (nauczyciel i wychowawca grupy) i Grażyny Łobko (pomoc nauczyciela).

Dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie, 30.11.2017 r.
W czwartek, 30 listopada wesoło rozpoczęliśmy dzień warsztatami plastycznymi. Przedszkolaki pełne energii przystąpiły do wycinana zakładkowych choinek. Jest to pierwszy kroczek w kierunku zbliżających się Świąt. Choinki bardzo szybko zaczęły błyszczeć niczym świąteczne drzewka. Brokatowe gwiazdki, połyskujące misie i aniołki w mig ozdobiły zakładki maluchów.

Po części warsztatowej usłyszałam wymarzone pytanie od dzieci „gdzie są książki???" Szczęśliwie książki były bardzo blisko i Krasnale od razu zabrały się za przegląd najciekawszych zbiorów bibliotecznych. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się, ilu potrzeba przedszkolaków, by udźwignąć najcięższe tomisko, kto się boi najstarszej (125-letniej publikacji), kto się poddał figlom małpki- pacynkowej czytanki, i w końcu pobiliśmy biblioteczny rekord w jednoczesnym czytaniu najdłuższej po rozłożeniu księgi. Oczywiście zagłaskaliśmy lwa i wilka, zanurkowaliśmy w głębinach oceanów podziwiając panoramiczne sceny.
Miło było mi gościć sympatyczne Krasnoludki, dziękując za spotkanie zapraszam w biblioteczne progi częściej :)

Joanna Orzeszko

Fot. R. Torbicz, J. Orzeszko