Premiera spektaklu "Świąteczny czas"

12 grudnia 2017 r. po raz kolejny sukces święcili młodzi aktorzy z grupy teatralnej „Nadaktywni" działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. Dzięki sumiennej pracy i zaangażowaniu młodzieży spektakl „Świąteczny czas", którego premiera miała miejsce w Galerii Na Parterze włodawskiej książnicy, zyskał uznanie widzów dostarczając im wielu wzruszeń i pozytywnych wrażeń oraz skłaniając do refleksji nad podejmowanymi w przedstawieniu problemami.

Świateczny czas - premiera - 12.12.2017 r.

„Świąteczny czas" jest opowieścią o zwyczajnych ludziach, ich życiowych sukcesach i porażkach. To syntetyczny portret mieszkańców małego miasteczka borykających się z codziennymi przeciwnościami losu. Przedświąteczny czas oczekiwania na Boże Narodzenie obfituje w wydarzenia, które obrazują problemy, z jakimi spotykają się współcześni ludzie.
Wiele uwagi poświęcono tematowi profilaktyki antyalkoholowej i antynikotynowej przedstawiając stosunki społeczne w środowiskach dotkniętych uzależnieniami.
Scenariusz jest dziełem zbiorowym stworzonym przez młodych aktorów biorących udział w przedstawieniu.

Grupa teatralna „Nadaktywni" działa od czterech lat w niemal niezmienionym składzie. W spektaklu „Świąteczny czas" młodzi aktorzy wcielili się w następujące role:
* DOMINIKA: Martyna Dominiczak,
* BIZNESWOMAN (a także wsparcie muzyczne: merytoryczne i techniczne występującej grupy): Nina Krzemińska ,
* ANETA: Marika Kucharuk,
* OJCIEC Z PROBLEMAMI ALKOHOLOWYMI: Kasia Kuszpa,
* CÓRKA ANETY 1: Dagmara Lewczuk,
* MIKOŁAJ (oraz pierwszy wokal): Martyna Oleniak,
* WŚCIBSKA SĄSIADKA (oraz wokal): Klaudia Stopa,
* CÓRKA ANETY 2: Nikola Wałecka,
* PANI HELENA (oraz pomysły choreograficzne i scenograficzne): Oliwia Wałecka,
* SYMPATYCZNA SĄSIADKA: Justyna Zimnowodzka,
* OJCIEC RODZINY (oraz pomocnik rekwizytora): Mateusz Pielak (najmłodszy stażem aktor, z powodzeniem odnalazł się w grupie, do której należy od jesieni 2017 r.).

Edyta Pietrzak
(na podstawie informacji i notatek
otrzymanych od M. Topolskiej)

„Serdecznie dziękujemy zarówno instytucjom jak i osobom bez których nie odnieślibyśmy sukcesu:
Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - za finansowe wsparcie,
Miejskiemu Ośrodkowi Sporu i Rekreacji we Włodawie - za wypożyczenie sceny,
Panu Krzysztofowi Oksytiukowi - za użyczenie nam swego radiowego głosu do spektaklu,
Panu Dyrektorowi MBP we Włodawie Jackowi Żurawskiemu - za wsparcie i sfilmowanie spektaklu,
Pani Małgorzacie Zińczuk Zastępcy Dyrektora ds. merytorycznych MBP we Włodawie - za oświetlenie i pomoc w realizacji scenografii,
Pani Dorocie Garczyńskiej – Ślusarz - za nieocenioną pomoc przy tworzeniu scenografii.
Koleżankom - za poświęcony czas podczas prób: Joannie Orzeszko - za obsługę techniczną, Edycie Pietrzak - za udźwiękowienie,
Oldze Puś - za pomoc przy rekwizytach,
Urszuli Panasiuk - za wykonanie materiałów promujących spektakl oraz obsługę oświetlenia,
Ewie Szewczyk - za pomoc przy montowaniu scenografii".

Małgorzata Topolska
(opiekun grupy "Nadaktywnej" wrzesień - grudzień 2017 r.)

Zdjęcia wykonała podczas spektaklu Ewa Szewczyk:

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Premiera spektaklu "Świąteczny czas"