Dokarmiamy zwierzęta zimą

W piątek, 15 grudnia odwiedziły Oddział dla Dzieci dwie grupy pięciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 2 we Włodawie. Grupa „Biedronek" pod opieką pań: Aleksandry Łobko, Magdaleny Lewandowskiej oraz „Smerfów" z opiekunami: Moniką Kisiel i Marzeną Sugier.

IMG 20171215 102511

Podczas zajęć przeczytaliśmy wierszowany utwór, którego bohaterami są ptaki. Podjęliśmy dyskusję o zwierzętach, które nie zasypiają na zimę oraz o tym, w jaki sposób możemy im pomóc w ten mroźny czas. Podczas wspólnej dyskusji padło mnóstwo pomysłów ze strony dzieci, m. in.: karmniki, które zapełniamy specjalnym pokarmem dla ptaków. Następnie zwiedziliśmy „Wystawę przyrodniczą w ogródku bibliotecznym". Dzieci mogły tam rozpoznać zwierzęta, o których rozmawialiśmy podczas zajęć.

IMG 20171215 103823

Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do biblioteki.

Małgorzata Topolska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Dokarmiamy zwierzęta zimą