Przedszkolaczków apetyt na zdrowie!

W mroźny, piątkowy poranek, 12 stycznia wybrałyśmy się (Joanna Orzeszko, Edyta Pietrzak) do Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie.
Wizyta w grupie uroczych Krasnoludków była bardzo intensywna i pełna uśmiechu, a celem spotkania z czterolatkami była profilaktyka żywienia. Przy wykorzystaniu książki autorstwa Anny Jelonek i Doroty Frontczak „Zdrowy apetyt. Przewodnik po żywieniu od niemowlaka do nastolatka" dzieci przypomniały sobie zasady zdrowego żywienia.

Miejskie Przedszkole Integracyjne, 12.01.2018 r.

Podczas tego spotkania okazało się, że maluszki doskonale wiedzą, co jeść, by urosnąć dużym i silnym. Wiedzą, skąd się biorą witaminy, potrafią wymienić szereg nazw tych niezbędnych składników pożywienia. Z sondy, przeprowadzonej przez pacynkę, Panią Witaminkę dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o dobrej diecie, np. zdrowa pizza to taka, na której jest kiełbasa, salami i ser :) Natomiast „śmieciowe jedzenie" znajdziemy na śmietniku, obok zgniłego jabłka :) Maluchy długo rozmawiały z Panią Witaminką, a wszystkie wypowiedzi nagrała biblioteczna kamera... Te oryginalne wypowiedzi wykorzystamy do przygotowania relacji w konkursie skierowanym do laureatów „Paczki literackiej" (m.in. włodawska biblioteka :) zorganizowanego we współpracy z Wydawnictwem Agora.
Wspaniale przygotowane dzieci uraczyły nas krótkim programem artystycznym, Igor - piosenkarz oraz trzy energetyczne witaminki Milenka, Karolinka, Milenka wystąpili w popisowym numerze... ale to zobaczycie w relacji video nieco później.
Dużo się działo podczas tego spotkania, budowaliśmy piramidę żywieniową, zgadywaliśmy po dotyku owoce i warzywa, rozmawialiśmy... ale przede wszystkim dużo się śmialiśmy :)

Dziękuję wychowawczyni grupy, pani Renacie Torbicz za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zajęć :)

Operator kamery i aparatu
Edyta Pietrzak
dziękuję :)

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Przedszkolaczków apetyt na zdrowie!