Owocowe dyskusje w młodzieżowych DKK

Nowy Rok postanowiliśmy rozpocząć wspólną dyskusją dwóch, młodzieżowych klubów. Tematem spotkania styczniowego (13.01.18 r.) była profilaktyka żywienia. Inspiracją do zajęć była książka Anny Jelonek i Doroty Frontczak „Zdrowy apetyt. Przewodnik po żywieniu od niemowlaka do nastolatka".

Młodzieżowe i dziecięce DKK, 13.01.2018 r.
Autorki w rozdziałach traktujących o diecie nastolatków, w bardzo przystępny sposób opisują m. in. najczęściej popełniane błędy w codziennym żywieniu młodych ludzi. Obalają mity, w które obrosły diety cud i mody żywieniowe, którym ulegamy bez względu na wiek. W końcu, dowiemy się z książki, jak wyjść na prostą w drodze do racjonalnego i zdrowego żywienia.

Podczas sobotniej dyskusji wyznaliśmy sobie kilka grzeszków żywieniowych, którym nie możemy się czasem oprzeć :) Obgadaliśmy najmniej lubiane produkty i potrawy, rozmarzyliśmy się przy tych najulubieńszych. Porozmawialiśmy o napojach, po które najchętniej sięgamy. Zgodnie uznaliśmy wodę, za najsmaczniejszą :) zaraz po coli... którą potrafimy sobie dozować oczywiście. O tym kuszącym, buzującym w szklance napoju dowiedzieliśmy się (nie z książki :),że bywa lekarstwem na chory żołądek...
Na zakończenie spotkania posililiśmy się owocami i warzywami, co wprawiło nas wszystkich w doskonały nastrój! Zwłaszcza, gdy na stole pojawiła się soczysta cytrynka :), z którą zmierzyli się najodważniejsi Klubowicze :)

Podczas zajęć towarzyszyła nam biblioteczna kamera, z której materiał wykorzystamy do przygotowania relacji na konkurs skierowany do laureatów „Paczki literackiej" (m. in. włodawska biblioteka :) zorganizowanego we współpracy z Wydawnictwem Agora.
Relacja video już niebawem na naszej stronie!

Dziękujemy za to uśmiechnięte spotkanie Asia i Ula :)

Operator kamery i aparatu
E. Pietrzak, U. Panasiuk