Walentynki w Oddziale dla Dzieci

W środę, 14 lutego, w Oddziale dla Dzieci królowały „walentynki". Podczas odwiedzin klasy I „b" ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie przeczytany został utwór „O Wilku, który chciał się zakochać" autorstwa Orianne Lallemand.

IMG 20180214 104632

Seria książek „O Wilku" cieszy się coraz większym powodzeniem wśród naszych czytelników, co nie dziwi, gdyż opisane z humorem perypetie głównego bohatera nie tylko relaksują, ale także skłaniają do refleksji. Bajka o zakochanym wilku wywołała żywą dyskusję, a następny utwór - „Całusy i buziaczki" Agnieszki Frączek - uświadomił dzieciom, że miłość niejedno ma imię i wszyscy potrzebujemy czułości i bliskości najbliższych.
Nasi mali goście, zainspirowani prezentowanymi utworami, postanowili własnoręcznie wykonać „upominki-walentynki", by móc wręczyć je ukochanym osobom.
Niezwykle ciepła atmosfera tego dnia udzieliła się nam wszystkim!
Bardzo dziękuję nauczycielkom, paniom Renacie Łukaniuk-Pawelec oraz Patrycji Gąszcz, za pomoc w realizacji i dokumentacji fotograficznej spotkania.

Małgorzata Topolska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Walentynki w Oddziale dla Dzieci