Megazabawa z megapisankami – marcowe spotkanie Dziecięcego i Młodzieżowego DKK

Nadchodzący czas Wielkiej Nocy to okres, w którym religijne rytuały, ludowe tradycje i natura łączą się w oczekiwaniu na zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią. Rozpoczyna się nowy cykl, przyroda budzi się do życia po zimie, wszystko wokół zaczyna zielenić się i rozkwitać, ptaki śpiewają... Ale zaraz, zaraz! Autorki tego tekstu chyba nieco się rozpędziły... Miniona sobota (17 marca 2018 r.), zdecydowanie odbiegła od tej sielankowej i pełnej nadziei wizji wiosny i wielkanocnej radości.

IMG 1131

Ludowe obyczaje zastąpiły wszechobecne śnieżne szufle a pączki pierwszych kwiatów przykryły ponad półmetrowe zaspy. Na szczęście członków Dziecięcego i Młodzieżowego Klubu Książki ciężko jest zniechęcić do spotkania „jakąś tam" zawiejką.

Dlatego w ramach zajęć wybraliśmy się do Muzeum – Zespołu Synagogalnego, aby wspólnie z innymi mieszkańcami Włodawy poznawać Wielkanocne tradycje i zwyczaje podczas III Jarmarku Wielkanocnego. Jak na grupę, która powstała z zamiłowania do literatury przystało, wzięliśmy udział w warsztacie tworzenia megapisanek, ozdabiając jaja motywami baśniowymi oraz promującymi idee Dyskusyjnych Klubów Książki. Efekty naszej pracy lada dzień ozdobić mają włodawski deptak, aby pomimo aury przypominać mieszkańcom miasta o zbliżających się Świętach.
Wyjście okazało się bardzo owocne, ponieważ pośród twórczej pracy przy megajajkach wykluła się nam kolejna klubowiczka! Malwinka zapragnęła dołączyć do dyskusyjnej grupy najmłodszych klubowiczów. Witamy Cię w naszym rozgadanym gronie :)

Urszula Panasiuk
Asia Orzeszko

Fot. Przemysław Budzyński