Przedszkolaki w krainie baśni, przyrody i kocich psot

„Szare, bure lub pstrokate,
wszystkie koty za pan brat,
mają drogi swe i płoty,
po prostu koci świat..."
/piosenka z czołówki serialu
"Przygody kota Filemona"/

Nasze biblioteczne koty, rezydujące w Galerii Na Piętrze, z wielką radością powitały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie, które wraz ze swoją opiekunką, panią Joanną Studniarską, postanowiły w poprzedni piątek (16.03.2018 r.) odwiedzić naszych wąsatych przyjaciół.

DSC 0028

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały nasze niepokorne i rozbrykane, chociaż papierowe, mruczki. Dzieci chętnie dyskutowały o indywidualnych cechach poszczególnych kotów, przy okazji opowiadając o swoich domowych pupilach i ich charakterach, które – trzeba przyznać – bywają trudne ;)

Ponadto przedszkolaki obejrzały wystawę Pauliny Szczepanik "Powstań przyjaciółko ma, piękna ma, i pójdź" w Galerii Na Poddaszu zachwycając się elementami przyrody uchwyconymi w obiektywie artystki oraz ekspozycję fotografii Marka Czeżyka "VIOLET AND THE OTHERS" w Galerii Na Parterze, gdzie baśniowe postacie wyraźnie oczarowały naszych młodych gości.

Naszym drogim sąsiadom serdecznie dziękujemy za przemiłą wizytę i zapraszamy ponownie :)

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Przedszkolaki w krainie baśni, przyrody i kocich psot