Gdzie ta Wiosna?

Poszukując wiosny, zawitały do nas dzieci aż z dwóch szkół: klasa I „d" ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie (16 marca) i grupa przedszkolna ze Szkoły Podstawowej w Różance (19 marca).

IMG 20180319 100700

W tym roku, wiosnę spotkać możemy tylko na ilustracjach w książce, bo aura nas nie rozpieszcza. Krajobraz zimowy nadal dominuje za naszymi oknami. Wszyscy tęsknimy za wiosną. W oczekiwaniu na nią, opowiedzieliśmy sobie jak należy przygotować się na jej przyjście. Teatrzyk Kamishibai prezentujący utwór pt. „Wiosna", przypomniał nam o jej zwiastunach oraz niezbędnych czynnościach wykonywanych w ogrodzie i na polu.
W trakcie wizyty, przedstawiono naszym miłym gościom, księgozbiór dostępny w Oddziale dla Dzieci, traktujący o tej tematyce. Podczas warsztatów plastycznych, dzieci kolorowały piękne bukiety.
Następnie oprowadzono grupę przedszkolną ze Szkoły Podstawowej w Różance po wystawie pt. „Zakochane koty" w „Galerii na Piętrze".
Serdecznie dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie.

Małgorzata Topolska

Fot. Dorota Wieczorek (opiekun kl. I „d"SP Nr 2 Włodawa)

Fot. Adrianna Żmudzka-Borowiec (opiekun SP Różanka)

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Gdzie ta Wiosna?