Wiosenne opowieści w Oddziale dla Dzieci

Poniedziałkowe popołudnie (19.03.18 r.) w bibliotece spędziliśmy na próbach przywołania wiosny! Odwiedziły nas dwie grupy wychowawcze (II i V) ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie, które pod opieką pań Moniki Skibińskiej i Renaty Kwaśniewicz przyszły do Oddziału dla Dzieci, by posłuchać opowieści traktujących o wiośnie.

Spotkanie, jak sam temat, było barwne i roześmiane!
Teatrzyk Kamishibai przypadł do gustu moich gości, chętnie i z uwagą przypatrywali się przygodom bohatera bajki „Mój przyjaciel Kemushi". Natomiast zbliżający się wielkimi krokami Światowy Dzień Poezji (21 marca) uczciliśmy wiosennymi wierszami, naśladując przy okazji dźwięki i ruchy owadów, szelest młodych liści i innych zwiastunów budzącej się do życia zieloniutkiej pory roku.

Porozmawialiśmy też o świątecznych tradycjach, które już niebawem będziemy celebrować w gronie rodzinnym.
Na zakończenie spotkania, sympatyczna młodzież obejrzała wystawę „Zakochane koty", doceniając inwencję twórczą autorów prac :)
Dziękując za miłe spotkanie zapraszam do kolejnych odwiedzin w naszej bibliotece :)

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wiosenne opowieści w Oddziale dla Dzieci