Wielkanoc w bibliotece

Dnia 27 marca (wtorek), odwiedziła naszą bibliotekę kl. I „b" ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie pod opieką pań: Renaty Łukaniuk – Pawelec i Patrycji Gąszcz.

IMG 20180327 091314

Podczas zajęć wspominaliśmy Niedzielę Palmową, która jest wstępem do Wielkiego Tygodnia i rozpoczyna cykl obchodów wielkanocnych. Jakub, opowiedział nam z czego powinna składać się palma. Następnie przedstawiono w teatrzyku Kamishibai opowieść o przygodach kurczaczka, który podpatrywał przygotowania wielkanocne. Zaprezentowana historia zachęciła naszych gości do rozmów na temat wielkanocnych potraw. W domach moich rozmówców smakołyki wykonywane są własnoręcznie. Tradycje świąteczne przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Na zakończenie wzajemnie życzyliśmy sobie zdrowych, pogodnych Świąt. Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i prześliczne, własnoręcznie wykonane prezenty.

Małgorzata Topolska

Fot. Renata Łukaniuk – Pawelec