Świętujemy Dzień Radia

W czwartek (12 kwietnia) odwiedziła Oddział dla Dzieci klasa 0„a" ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie wraz ze swoją wychowawczynią panią Jolantą Ostapiuk.

IMG 20180412 100700

Tym razem tematem naszego spotkania było radio. Oczywiście rozpoczęliśmy od przypomnienia najpopularniejszego utworu dla dzieci o tematyce radiowej, czyli „Ptasiego radia" Juliana Tuwima. Dziś nikt nie wyobraża sobie świata bez radia, jednak i ono miało swój początek. Podziwiając wynalazców i my postanowiliśmy skonstruować własne radio. Testowanie naszego „wynalazku" dało dzieciom radości co niemiara. Następnie omówiliśmy historię radia, a mali goście wypowiadali się na temat roli, jaką pełni w ich życiu to urządzenie. Porównywaliśmy też radio z innymi środkami masowego przekazu, takimi jak telewizja i internet.
Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do biblioteki.

Małgorzata Topolska

Fot. Jolanta Ostapiuk