Bezpieczna majówka

Dnia 07 maja gościliśmy w progach Miejskiej Biblioteki Publicznej- Oddział dla Dzieci uczniów z klasy I „b", Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie pod opieką pań: Renaty Łukaniuk – Pawelec i Patrycji Gąszcz.

IMG 20180507 092234

Ze względu na to, że 04 maja strażacy obchodzą swoje święto, podczas zajęć rozmawialiśmy o ich niebezpiecznym zawodzie jaki wykonują.
Następnie przeczytaliśmy fragmenty książki „Jak Wojtek został strażakiem". W dalszej części zajęć zaprezentowałam moim gościom książkę przestrzenno-dźwiękową, której mechanizm wydaje dźwięki przypominającą syrenę strażacką. Ze względu na to, że pogoda zachęca nas do grillowania, przypomnieliśmy sobie jak unikać sytuacji które mogły by wywołać pożar. Dzieci dowiedziały się także jak zachować się w razie niebezpieczeństwa pożaru. Na zakończenie, każdy z uczestników otrzymał krótką instrukcję przeciwpożarową z numerami alarmowymi.
Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

Fot. Patrycja Gąszcz