Wesoło i radośnie... czyli Tydzień Bibliotek w Oddziale dla Dzieci

Ostatnie dni majowego świętowania w bibliotece były bardzo kolorowe i gwarne :) Liczne odwiedziny przedszkolaków przyniosły wszystkim wiele radości i uśmiechu.

DSC 0116
W poniedziałkowy (14.05) poranek przyszły do nas dzieci z grupy MISIE wraz z wychowawczynią, panią Dorotą Winiarczyk z Miejskiego Przedszkola Nr 2 we Włodawie.

Spotkanie z Misiami odbyło się w ramach cyklu zajęć o książce, które przez kilka miesięcy realizowała w swojej grupie pani Dorota. Warto przypomnieć, że wspomniany program przedszkolaki rozpoczęły właśnie u nas :) (art.: W bibliotece radośnie jest!).
W naszej bibliotece też, odbył się finał tej wspaniałej przygody z książką.
Na tę szczególną okazję przygotowałam starszakom „Aktywną lekcję biblioteczną", która jak mi wyznali, przypadła im do gustu :)
Po krótkiej odprawie, wyborze kapitanów (Grupą „A" dowodziła Klara, natomiast Grupą „B" przewodziła Iza) podzielone na dwie drużyny Misie rozbiegły się po bibliotece w poszukiwaniu poszlak i zagadek do rozwiązania. Trasy obydwu drużyn były ułożone tak, by dzieci zwiedziły wszystkie wystawy aktualnie prezentowane w bibliotecznych galeriach. Ponadto w poszczególnych agendach poszukiwacze zagadek zapoznali się z uśmiechniętymi bibliotekarzami. Gdy już wszystkie łamigłówki zostały rozwiązane, a nasza gra dokładnie omówiona, pozytywna energia moich gości pozwoliła na kolejną zabawę! Zbudowaliśmy „Żywą książkę", która za każdym razem przedstawia coś nowego i zaskakującego :)
Miłą niespodzianką było spotkanie dzieci z malarzem Jarosławem Romaniukiem, którego obrazy prezentujemy obecnie w Galerii Na Parterze. Artysta opowiedział nam o swojej pasji i zachęcał dzieci do kreatywnego i twórczego spędzania czasu.

Na zakończenie wizyty dzieci przekazały na moje ręce serdeczne życzenia wszystkim pracownikom naszej placówki z okazji Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek. Dziękujemy !!!

Dziękując za to roześmiane spotkanie i przemiłą współpracę zapraszam Was w nasze progi jak najczęściej!

Joanna Orzeszko

Fot. E. Pietrzak, J. Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wesoło i radośnie... czyli Tydzień Bibliotek w Oddziale dla Dzieci