(Nie takie) pierwsze koty za płoty! Czyli sąsiedzkie odwiedziny przedszkolaków

Moi wtorkowi (15.05) goście w większości zasilili już szeregi czytelnicze włodawskiej biblioteki! Grupa IV z Miejskiego Przedszkola Nr 1 we Włodawie odwiedziła Oddział dla Dzieci wraz z wychowawczynią panią Haliną Olszewską.

DSC 0013

Spotkanie ze starszakami było pełne ciekawych rozmów i wzruszających momentów, zwłaszcza podczas prezentacji licznych talentów moich miłych gości.

Jak wielu rzeczy można się dowiedzieć podczas przeglądu najciekawszych zbiorów bibliotecznych?
Bibliotekarze wiedzą już, ilu potrzeba przedszkolaków, by przeszło 15-kilogramowa księga została uniesiona, ile radości wywoła najmniejsza, 8-centymetrowa książeczka... czy jak wielu rączek potrzeba, by otworzyć najdłuższą po rozłożeniu publikację, mierzącą bagatela blisko 6 metrów! Mali czytelnicy zadumali się przy najstarszej, datowanej na początek XIX wieku księdze.
Każda, bez względu na wiek, format, czy treść książka doczekała się zachwytu dzieci, które z entuzjazmem przeglądały kolejne publikacje.
Niewątpliwą atrakcją Oddziału dla Dzieci jest możliwość skorzystania z keyboardu, którego klawisze rozgrzane do czerwoności raczyły nasze uszy muzyką Jasia :)
Talent młodego artysty bardzo nas wzruszył i uaktywnił umiejętności wokalne kolegów z grupy :) Grzesio śpiewał, Dawid i Bartek przygrywali... Gaja i Zlatka także spróbowały swoich sił przy instrumencie testując przeróżne funkcje keyboardu. Wesoło i beztrosko upłynął nam ten czas. Przedszkolaki obiecały wrócić do nas z rodzicami, by założyć sobie kartę biblioteczną i móc do woli korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje nasza placówka :) O tym, jak wygląda proces zapisu do biblioteki opowiedziała swoim koleżankom i kolegom z grupy – Lenka, która kilka dni temu dołączyła do grona czytelników :)

Dziękuję Wam za przemiłe spotkanie i piękny obrazek, który zdobi nasz biblioteczny regał :)

Joanna Orzeszko