Czytanie w ogródku

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczęliśmy w naszej bibliotece 6 czerwca od wspólnego czytania w ogródku bibliotecznym.

DSC 0062

Dzieci ze Szkolnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie (klasa I a Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy) wysłuchały dwóch bajek terapeutycznych z antologii „Bezpieczna bajka", były to „112" Beaty Ostrowickiej oraz „Groszek i rzeka" Zofii Staneckiej, na temat zachowania się w sytuacji trudnej - wypadek w domu i nad wodą.

Zaproszeni jako lektorzy, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Zakładzie Karnym we Włodawie, zrobili duże wrażenie na słuchaczach piękną interpretacją bajek.
Podobnie, jak i nasza Koleżanka z Oddziału dla Dzieci, Asia Orzeszko, która przeczytała bajkę ze zbioru „Przyjaciele sowy Julity" pt. „Wiewiórka, panna Orzeszko". :-)

Piękna, słoneczna pogoda i „słodkie co nieco" dodatkowo umiliły nasze spotkanie. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za wizytę i zapraszamy do kolejnych odwiedzin!

Beata Wulczyńska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Czytanie w ogródku