Przedwakacyjne odwiedziny gimnazjalistów

Uczniowie kl. II „b" z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie postanowili spędzić koniec tygodnia w bibliotece.

01DSC 0002

W piątek, 8 czerwca tuż po pierwszym dzwonku przyszli do nas wraz z wychowawczynią, panią Katarzyną Pruszkowską, by zwiedzić włodawską książnicę, poznać specyfikę poszczególnych agend (Dział Regionalny, Oddział dla Dzieci, Czytelnia Internetowa, Wypożyczalnia dla Dorosłych, Czytelnia... i wyjątkowo, dla wyjątkowej grupy magazyn!) oraz obejrzeć aktualnie prezentowane wystawy: w Galerii Na Poddaszu Przemysław Budzyński „Z życia fotografa", Na Piętrze XVIII Powiatowy Festiwal Twórczości Dziecięcej „Książka spogląda spod długich rzęs... – w stulecie nadania Polkom praw wyborczych", Na Parterze malarstwo Jarosława Romaniuka „Rzeka Bug".

Oferta naszej placówki wywołała pozytywną reakcję młodzieży, obiecali odwiedzać nas częściej :)
Po przeczytaniu „Książki bez obrazków" (B. J. Novak) młodzież chyba przekonała się, że warto zaglądać do książek, pośmialiśmy się i wspólnie próbowaliśmy przebrnąć przez mnogość dźwięków dobrze się przy tym bawiąc :)

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam w nasze progi częściej :)

Joanna Orzeszko