Dwa spotkania w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Z biblioteką za pan brat

W piątek, 8 czerwca, odwiedziła naszą bibliotekę grupa pięcio- i sześciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 1 we Włodawie, pod opieką pań Natalii Cabaj i Bożeny Kaczyńskiej.

IMG 20180608 132744

Podczas wizyty dyskutowaliśmy o tym, czym jest biblioteka, w jaki sposób można się do niej zapisać i jak z niej korzystać. Przeczytałam naszym gościom, wykorzystując przy tym technikę teatrzyku kamishibai, opowieść o chłopcu, który nie szanował książek. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem Oddziału dla Dzieci, a następnie zwiedziły pozostałe agendy naszej biblioteki: Czytelnię Internetową, Dział Regionalny, Wypożyczalnię dla Dorosłych i Czytelnię dla Dorosłych. Na zakończenie zawitaliśmy do Letniej Galerii SMO (ogródka przy bibliotece), gdzie nasi milusińscy mogli skorzystać z poszczególnych atrakcji - zjeżdżanie na ślizgawce, zabawy w piaskownicy i zażywanie słonecznych kąpieli na kolorowych leżaczkach bardzo się wszystkim spodobały! :)
Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do biblioteki.

Małgorzata Topolska

Wizyta w Miejskim Przedszkolu nr 1 we Włodawie

Podczas trwającego Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odwiedziłam(7 czerwca) Miejskie Przedszkole nr 1 we Włodawie. Grupa przedszkolna, której opiekunami są panie:Iwona Danielczuk i Agnieszka Matczuk, przywitała mnie z ogromnym entuzjazmem.:)

IMG 20180607 121951

Zaprezentowałam dzieciom książeczkę dostępną w naszej bibliotece pt. „Kamilka chce mieć pieska". Analizując przygody naszej bohaterki, dyskutowaliśmy o tym, w jaki sposób powinniśmy dbać o swoich podopiecznych. Nasi młodzi czytelnicy uznali, że wyprowadzanie na dwór, odpowiednia karma, czy higiena naszych domowych zwierzątek należą do tych właśnie obowiązków.
Niemal każdy przedszkolak ma w swym domu pupila, dlatego tematyka zajęć nie była dzieciom obca. Większość z nich zapewniała, że bierze udział w codziennych czynnościach doglądając swoje kotki, pieski, rybki czy kanarki.
Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam dzieci do biblioteki, aby mogły poznać inne niesamowite przygody Kamilki.

Małgorzata Topolska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Spotkanie 7 czerwca 2018 r., fot: Iwona Danielczuk

Spotkanie 8 czerwca 2018 r., fot: Joanna Orzeszko, Natalia Cabaj, Małgorzata Topolska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Dwa spotkania w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom