Wzruszająca lekcja historii... Cóż to było za spotkanie!

Wielu wzruszeń doświadczyli uczestnicy spotkania z pisarką Renatą Piątkowską, której towarzyszyła pani Elżbieta Malwina Kożurno, zawodowy lektor.
Wydarzenie miało miejsce w środę, 7 listopada w Sali konferencyjnej naszej biblioteki.

DSC 0320

Tuż przed południem młodzi miłośnicy książek zajęli krzesła na widowni, a wśród nich, honorowe miejsce gospodarze spotkania, klubowicze dziecięcego i młodzieżowego DKK działającego przy naszej placówce.
Wśród uczestników nie było osób przypadkowych... Bibliotekarze ze szkolnych bibliotek, panie Marta Wiatrowska (SP nr 3 ) i Beata Wyrzykowska- Telepko (SP nr 2) doceniły aktyw czytelniczy w swoich szkołach i to właśnie ci, najprężniej czytający uczniowie mieli okazję spotkać się z czołową, polską autorką. Rośnie nam wspaniały narybek czytelniczy :)
Tematem wydarzenia była książka „Wszystkie moje mamy", traktująca m.in. o Irenie Sendlerowej. Wciąż zbyt mało wiemy o tej niezwykłej bohaterce. Lekcja historii, w której wzięliśmy udział na długo pozostanie w naszej pamięci.
Autorka pięknie opowiadała nam o losach małego Szymka, bohatera książki. Natomiast pani Elżbieta poprzez odczytanie fragmentów opowieści nie dość, że pozwoliła zobaczyć zawodowego lektora przy pracy... dodatkowo przeniosła nas wprost do świata przedstawionego w książce, gdzie mogliśmy usłyszeć Szymka i jego przyjaciół podczas zabawy.
Przeszło dwugodzinne spotkanie zakończyliśmy z wypiekami na twarzach, pełni emocji i przemyśleń... Każdy uczestnik wydarzenia otrzymał autograf pisarki na pamiątkowej zakładce. Kilku szczęśliwców zdobyło osobiste dedykacje w prywatnych książkach autorstwa naszego wyjątkowego gościa.

Renata Piątkowska z wykształcenia socjolog, z zamiłowania autorka książek dla dzieci i młodzieży. Napisała ich 37 i nie zamierza na tym poprzestać. Laureatka licznych nagród i wyróżnień. Kawaler Orderu Uśmiechu. Jej twórczość, zwłaszcza dla najmłodszych czytelników, charakteryzuje fantastyczne poczucie humoru. Za swoje motto uznaje słowa Astrid Lindgren: „Bez książek prawdziwe dzieciństwo nie istnieje".

Serdecznie dziękuję Edycie Pietrzak (Kierownik Działu Regionalnego MBP Włodawa) za przygotowanie i realizację projektu materiałów promocyjnych tego wydarzenia, a także pomoc techniczną podczas spotkania :)

Joanna Orzeszko

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. M. Topolska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wzruszająca lekcja historii... Cóż to było za spotkanie!