Dwie listopadowe wizyty

9 listopada 2018 r. bibliotekę odwiedzili uczniowie kl. II b ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej we Włodawie, natomiast 15 listopada gośćmi włodawskiej książnicy były dzieci ("Biedroneczki") z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie.

IMG 20181115 093454

Jesienne spotkanie

W piątkowy słoneczny poranek (9 listopada), odwiedzili naszą bibliotekę uczniowie klasy II„b" ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie, wraz z paniami: Renatą Łukaniuk i Patrycja Gąszcz.
Podczas zajęć, dyskutowaliśmy o drzewach, które o tej porze roku przystrojone są w różnokolorowe liście. Na podstawie wybranych przeze mnie liści, uczestnicy spotkania mieli za zadanie odgadnąć z jakiego drzewa pochodzą. Dzieci wymieniały je bezbłędnie. :)
Następnie przystąpiliśmy do przeglądu literatury dziecięcej traktującej o tematyce jesiennej.
Spośród książek, przeczytałam piękną bajkę pt. „Wiewiórki, które nie chciały się dzielić", którą dzieci z radością wysłuchały.
Następnie obejrzeliśmy wystawę w Galerii na Piętrze „Tajemniczy las".
Serdecznie dziękuję za spotkanie i zapraszam do naszej biblioteki.

Dziękuję paniom: Małgorzacie Zińczuk (Z-ca dyrektora do spraw merytorycznych), Oli Puś (Kustosz MBP Włodawa) i Dorocie Garczyńskiej – Ślusarz (Kierownik ds. opracowania zbiorów) za pomoc w realizacji jesiennej scenografii, która uatrakcyjniła przeprowadzone zajęcia.

Małgorzata Topolska

Fot. Joanna Orzeszko

Kochane przytulaki :)

W czwartek (15 listopada), odwiedziły naszą bibliotekę dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 we Włodawie (Grupa Biedroneczek), wraz z paniami: Aleksandrą Łobko i Magdaleną Ciepołowicz.
Podczas zajęć, dyskutowaliśmy o naszych ulubionych zabawkach. Każdy uczestnik zajęć, bez zająknięcia wytypował spośród swych wielu zabawek, „tą ulubioną" m.in.: lew, piesek, klocki, zajączki, lalki czy misie.
Następnie przeczytałam moim miłym gościom bajkę pt. „Miś Guziczek", którą dzieci wysłuchały z ogromnym zaciekawieniem. Bohaterka książki o imieniu Madzia, zaopiekowała się tytułowym „chorym misiem", co skutkowało przyjaźnią w ich dalszych niesamowitych przygodach.
Zgodnie przyznaliśmy, że zarówno o książki jak i o nasze ukochane zabawki trzeba dbać, by były z nam jak najdłużej.
Na zakończenie, obejrzeliśmy wystawę w Galerii Na Piętrze „Tajemniczy las".
Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do biblioteki.

Małgorzata Topolska

Fot. Joanna Orzeszko i Magdalena Ciepołowicz