Święto Pluszowego Misia i dwa spotkania o niepodległości

16 listopada 2018 r. bibliotekę odwiedzili: (grupa 3-4 latków) z Miejskiego Przedszkola nr 1 we Włodawie, natomiast 26 listopada gośćmi włodawskiej książnicy byli uczniowie kl. II b i kl. 0 b ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej we Włodawie.

20181116 26

Żołnierz – niedźwiedź. Prawdziwa historia

W piątkowy słoneczny poranek (16 listopada), gościliśmy niezwykle radosną i grzeczną grupę przedszkolną z Miejskiego Przedszkola nr 1 we Włodawie, pod opieką pań: Agnieszki Matczuk, Joanny Bondarczuk i Bożeny Gierady. Podczas zajęć, przeczytałam dzieciom fragment książki pana Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa". To autentyczna historia niedźwiedzia Wojtka – czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa. Dzieciom niezwykle spodobał się główny bohater książki, czego dowodem były dociekliwe i trafne pytania. Następnie obejrzeliśmy wystawę znajdującą się w Oddziale dla Dzieci pt. „Polscy bohaterowie oczami dzieci".
Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do biblioteki.

Fot. Joanna Bondarczuk

Niepodległa

W poniedziałkowy poranek (26 listopada), odwiedzili naszą bibliotekę uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką pań: Renaty Łukaniuk – Pawelec i Patrycji Gąszcz. Podczas zajęć rozmawialiśmy o symbolice barw naszej flagi, przybliżyliśmy sobie postacie istotne dla odzyskania niepodległości naszego kraju m.in.: Marszałka Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego. Następnie przeprowadziłam w grupach konkurs, dotyczący hymnu narodowego. Wszyscy zdali go na piątkę.
Kolejnym etapem naszego spotkania były warsztaty plastyczne, ich motywem przewodnim było Godło Polski. Z prawdziwą przyjemnością wysłuchałam pieśni patriotycznych, w profesjonalnym wykonaniu moich miłych gości. Zajęcia przebiegły w uroczystej i radosnej atmosferze, zaś zachwycająca wiedza historyczna naszych małych patriotów, poruszyła mnie do głębi.
Na zakończenie zajęć otrzymałam z rąk dzieci piękne podziękowania.
Serdecznie dziękuje za mile spędzony czas i zapraszam do biblioteki.

Fot. Patrycja Gąszcz

Święto Pluszowego Misia

W piątek (26 listopada), odwiedzili naszą bibliotekę - Oddział dla Dzieci, uczniowie klasy 0 „b" ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie pod opieką pań: Jolanty Ostapiuk i Elżbiety Wysokińskiej.
Powodem wizyty było lubiane i oczekiwane przez dzieci Święto Pluszowego Misia. Każdemu uczestnikowi zajęć, towarzyszyły ukochane pluszowe misie. Przeczytałam moim miłym gościom bajkę o Zielonym Misiu w teatrzyku kamishibai. Następnie, podczas warsztatów plastycznych dzieci z przyjemnością wykonały kolorowe misie.
Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do naszej biblioteki.

Fot. Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Święto Pluszowego Misia i dwa spotkania o niepodległości