Photony, Photonki, Photoneczki... :)

Nasze Photonki miały przyjemność gościć kolejnych młodych adeptów sztuki kodowania. Tym razem (05.12.2018 r.) wizytę w bibliotece złożyły dzieci z kl. 0 (ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej we Włodawie) wraz ze swoją opiekunką, panią Sylwią Faderewską.

DSC0048

Młodzi programiści, układając w odpowiedniej kolejności kolorowe kubeczki, poznali podstawy kodowania analogowego. Natomiast dzięki próbom zaprogramowania Photonów mieli możliwość zapoznania się z kodowaniem cyfrowym.
Sprawdzianem świeżo nabytych umiejętności tradycyjnie był Wielki Wyścig Photonów.
Wszystkie drużyny poradziły sobie rewelacyjnie :)
Na zakończenie spotkania Pani Asia przeczytała naszym miłym gościom książeczkę Nicoli Baxter „Co się dzieje z tym robotem?".
Niestety zabrakło czasu na przedstawienie Scottiego – bohatera edukacyjnej gry „Scottie Go!". Na programowanie przygód sympatycznego stworka z kosmosu umówimy się kolejnym razem.

Na pożegnanie dzieci zaśpiewały przepiękną piosenkę o przyjaźni. Dziękujemy bardzo :)
Spotkanie poprowadziły Joanna Orzeszko i Edyta Pietrzak.

Roboty Photon, gry "Scottie Go!" oraz tablety do ich obsługi włodawska książnica otrzymała w ramach projektu "Kodowanie w bibliotece", który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Edyta Pietrzak

Fot. Joanna Orzeszko i Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Photony, Photonki, Photoneczki... :)