Świat Eweliny Kratiuk malowany obrazem i dźwiękiem

wernisaż: wtorek 7 maja 2013 r. godz. 9.00

ZAPRASZAMY!

Ewelina Kratiuk

ma 16 lat i uczęszcza do trzeciej klasy Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie. Malarstwem zaczęła interesować się dosyć wcześnie, odkryła swój talent już w szkole podstawowej podczas zajęć plastycznych prowadzonych przez panią Marię Pogonowską. Dwa lata temu w wakacje narysowała kilka portretów, później skupiła się na detalu. Zafascynowały ją oczy – zwierciadło duszy – bo jak sama mówi: „W nich najlepiej widać emocje człowieka. Praca nad tym, żeby właściwie oddać uczucia, sprawia mi wielką radość.” Najchętniej sięga po ołówek, kredki ołówkowe i farby akwarelowe.

Ewelinę zachwycają prace impresjonistów, a w szczególności obrazy C. Moneta. Niesamowita umiejętność uchwycenia ulotnej chwili, mistrzowskie operowanie światłem i cieniem – tego chciałaby nauczyć się od najlepszych.

Oprócz rysowania Ewelina pasjonuje się również muzyką, głównie metalem. Ta jakże subtelna i ciepła dziewczyna od roku gra na gitarze basowej w zespole metalowym Horder. A ponieważ nie znosi nudy i stagnacji, wciąż szuka okazji do tego, żeby się rozwijać. W realizacji kolejnych przedsięwzięć wspierają ja rodzice i przyjaciele. W 2012 roku postanowiła spełnić swoje marzenie i wybrała się na koncert ulubionego zespołu Manowar. „Żeby ich posłuchać, musiałam pojechać aż do Holandii, bo zespół, niestety, nie koncertował w Polsce. Pokonałam sporo kilometrów, straciłam prawie wszystkie pieniądze odłożone z kieszonkowego, musiałam potem nadrabiać lekcje, ale nie żałuję, bo to było naprawdę wspaniałe przeżycie. Teraz czas na spotkanie z Iron Maiden”- mówi rozpromieniona Ewelinka.

Po cichu snuje plany na przyszłość, w której z pewnością znajdzie się miejsce na malowanie i muzykowanie. I choć jest osobą bardzo wrażliwą, czy wręcz romantyczną, to jej druga natura – realistki- prawdopodobnie skłoni ją do wyboru zawodu, który będzie gwarantował stabilizację finansową. Być może tłumacza…

Źródło: PG 2 we Włodawie

Prace prezentowane na wystawie są inspirowane twórczością użytkowników graficznych for internetowych oraz światowego kina animowanego.
Dokładne informacje – przy poszczególnych pracach znajdujących się na wystawie.

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Świat Eweliny Kratiuk malowany obrazem i dźwiękiem