Sześciolatki ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie

W piątek, 7 czerwca Oddział dla Dzieci opanowały energiczne sześciolatki z SP nr 2 we Włodawie. Maluchy przybyły do nas pod opieką pań Doroty Wieczorek oraz Ewy Puchacz.

Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzenia pokonkursowej wystawy XIII edycji Festiwalu Twórczości Dziecięcej, prezentowanej w Galerii "Na Piętrze" naszej biblioteki. Uczniowie odszukali wśród prac laureatów dzieła swoich starszych, szkolnych kolegów. Zachwyceni wystawą mali goście obiecali wziąć udział w przyszłych edycjach konkursu.

Natomiast w Oddziale dla Dzieci, sześciolatki zapoznały się z podstawowymi zasadami korzystania z biblioteki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prenumerowana w bibliotece prasa dziecięca oraz książki. Wśród chłopców, zwłaszcza te dotyczące piłki nożnej. Dziewczynkom natomiast przypadły do gustu malowanki, które bardzo szybko odkryły na bibliotecznym regale i ochoczo zabrały się do kolorowania.

Dzieci z uwagą wysłuchały bajki "Franklin ma nowego przyjaciela". Po krótkiej pogadance o przyjaźni, maluchy spróbowały swoich sił przy keyboardzie, który tradycyjnie już rozgrzany do czerwoności przetrwał owe próby Puszcza oczko

Na zakończenie wizyty dzieci obejrzały bajkę "Reksio i ptaki". Przy pożegnaniu wręczyły mi upominek w postaci własnoręcznie wykonanej kolorowej zakładki do książki, za którą jeszcze raz bardzo dziękujęUśmiech

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tej wizyty dostępnych w naszej galerii

Joanna Orzeszko