Poniedziałkowe harce i zabawy w bibliotece

Wesoły poranek w bibliotece zafundowali nam uczniowie kl. 0 "b" ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie. Sześciolatki przyszły do nas w poniedziałek, 10 czerwca, pod opieką pań Renaty Kostrzewskiej i Ewy Puchacz.

uczniowie kl. 0

Wizytę rozpoczęliśmy w Galerii "Na Piętrze", gdzie uczniowie zwiedzili pokonkursową wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych w XIII edycji Festiwalu Twórczości Dziecięcej. Na prośbę wychowawczyni, pani Renaty Kostrzewskiej, sześciolatki wybrały najciekawsze ich zdaniem dzieła i krótko uzasadniły swoje wybory. Wśród przybyłych dzieci mieliśmy przyjemność gościć dwoje laureatów konkursu, Edytkę i Wiktora, którzy nieco onieśmieleni opowiedzieli o inspiracjach towarzyszących przy powstawaniu ich prac.

Następnie uczniowie przeszli do Oddziału dla Dzieci, gdzie z uwagą wysłuchali bajki "O wilku i siedmiu koźlątkach", dyskutując później o postawach bohaterów tej pouczającej opowieści.

Kolejnym punktem spotkania była biblioteczna Strefa Gier, którą maluchy w mig opanowały oddając się harcom i zabawom. Przy komputerach mali internauci odnaleźli swoje eldorado "gierkowe", natomiast przy x-box'ie pokonywali kolejne poziomy trudności w grach przygodowych.

Na zakończenie wizyty sympatyczni goście, lekko już zmęczeni aktywnie spędzonym czasem w  bibliotece, zaśpiewali zabawną piosenkę o wesołym skrzacie. Podziękowaniom i zachwytom nie było końca. My zachwyciliśmy się talentami wokalnymi dzieci, z kolei dzieci oczarowała biblioteka. Szymek i Oliwia podziękowali za "zaprosiny do biblioteki", wszyscy zgodnie obiecali powrócić w nasze progi.

Dziękujemy Wam za sympatyczny, wesoły poranek poniedziałkowy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wizyty.

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Poniedziałkowe harce i zabawy w bibliotece